urządzenia pralnicze

Maszyny pralnicze- polecani producenci

Inne maszyny pralnicze są potrzebne do wyposażenia pralni przemysłowej wodnej, a inne do pralni chemicznej, która obsługuje  głównie indywidualnych klientów. Jedynie akcesoria pralnicze  takie jak regały, wózki, pojemniki, dozowniki, manekiny, żelazka, parownice, wieszaki itp. mogą się pokrywać w obu rodzajach pralni.

W pralni wodnej główną maszyną jest pralnica, a właściwie kilka rodzajów pralnic ( pralnice bębnowe, pralnico-wirówki, tunele pralnicze) o różnej wielkości, ładowności i o różnych stopniach zaawansowania technologicznego. Potem są maszyny pralnicze służące do odwadniania takie jak prasy, wirówki, suszarki przemysłowe, następnie maszyny służące do wykańczania czyli prasownice przemysłowe, a potem to już tylko składarki i pakowarki.

W pralni chemicznej, gdzie czynnikiem czyszczącym jest rozpuszczalnik, najważniejszą maszyną pralniczą jest agregat chemiczny, a inne maszyny służące do wykańczania, składania i pakowania odzieży są takie same lub podobne jak w innych rodzajach pralni.

Trzeba bardzo wyrażnie podkreślić, że wybór maszyn pralniczych w każdym przypadku należy dostosować do potrzeb konkretnej pralni, jej rodzaju, wielkości, oczekiwań potencjalnych klientów. Na przykład oferta dla alergików, czy zakładów medycznych wymaga zupełnie innego zastawu maszyn i akcesoriów pralniczych.

Na rynku jest szeroka oferta producentów maszyn pralniczych, zarówno polskich jak i zagranicznych.

Oto najczęściej wybierani producenci maszyn pralniczych :

1. Kannegiesser -obecna na polskim rynku od ponad pół wieku, przedstawicielem na Polskę jest firma Sovrana

2.SKANTRADE – przemysłowe maszyny pralnicze -importer przemysłowych maszyn pralniczych Elektrolux na Polskę .

3. SPEED QUEEN – największa marka na świecie w pralnictwie samoobsługowym.

4.FIRBIMATIC Polska sp z oo jest przedstawicielem na polskę wielu renomowanych producentów maszyn pralniczych

5.PRAMA -polski producent maszyn pralniczych, działa na rynku od 1952

6.PRAMAZUT- polska fabryka maszyn pralniczych

7.PROFITRADE- przedstawiciel na Polskę wielu renomowanych producentów maszyn pralniczych takich jak Girbau ( Hiszpania), Laco (Belgia), Lapauw (Belgia), Danube (Francja), Italclean (Włochy).

Zobacz również

Kontakt

Tel: 8021 564 752

E-mail: kontakt@gazetasokolowska.pl

ul. al. 3 Maja, Kraków

Na stronie znajdziesz informacje o biznesie pralniczym.  Zaczynając od tego, czy biznes pralniczy w Polsce się opłaca po wyposażenie.