urządzenia pralnicze

Własny biznes: solarium - Ile to kosztuje?

Założenie własnego biznesu to marzenie nie jednego z nas. A biznes jakim jest własny salon solarium jest dość opłacalnym interesem w Polsce ze względu na specyficzny dla Polski i tej części Europy klimat i stosunkowo nie dużo naprawdę ciepłych dni w porównaniu z tymi w których nie da się opalać. Tak więc wiele ludzi korzysta z usług solarium aby zdobyć piękną, zdrową i równomierną opaleniznę, nieco się zrelaksować i często po prostu poprawić sobie nastrój. Jednak prowadzenie takiego biznesu jak solarium to nie tylko świetlana przyszłość i bezproblemowy, łatwy i lekki zarobek, niestety są też koszty, którzy my jako właściciele będziemy musieli ponieść. 

Wynajęcie lokalu
Koszt wynajęcia lokalu ciężko określić w sposób prosty, ponieważ może wynosić od 700 zł do nawet 15 000 zł miesięcznie, zależne jest to od wielu różnych czynników, które przy wyborze lokalu koniecznie trzeba przeanalizować. I tak koszt wynajmowanego lokalu będzie się różnić zależnie od jego wielkości, a więc powierzchni naszego lokalu, jego położenia, i miejscowości w której będzie się znajdował (na przykład dużo mniej zapłacimy za lokal położony gdzieś na jakimś osiedlu na obrzeżach średniej wielkości miasta, a dużo więcej za lokal w centrum handlowym w dużym mieście). 

Opłaty stałe

Kolejną rzeczą o której musimy pomyśleć jeśli rozważamy kwestie finansowe założenia własnego solarium są różne opłaty stałe takie jak: prąd, woda, telefon, Internet – a jest to przeciętnie koszt od ok. 1000 do 2000 zł miesięcznie. 

Wyposażenie solarium
Kolejnym kosztem, o którym musimy pamiętać, tym razem jednorazowym jest wyposażenie solarium. Przede wszystkim mowa tu o łóżkach do solarium. Jedno nowe łóżko to koszt średnio około 15-20 tys. zł. A takich łóżek potrzebujemy kilku. Do solarium musimy również kupić pozostałe sprzęty jak stoliki, lada, kanapa, fotele, kasa, pułki i dekoracje, a także różne środki czystości i tak dalej. 

Koszty pozostałe
Pamiętajmy również, że pojawią się inne koszty które będziemy musieli ponieść takie jak: pensja dla pracowników gdy ich zatrudnimy, koszty szkoleń, koszty serwisowania sprzętu, sprzątania, czy zwykłe opłaty typu ZUS.

Jesteś właśnie w trakcie zakładania swojego solarium? Koniecznie sprawdź lampy Prestige do solariów!

Zobacz również

Kontakt

Tel: 8021 564 752

E-mail: kontakt@gazetasokolowska.pl

ul. al. 3 Maja, Kraków

Na stronie znajdziesz informacje o biznesie pralniczym.  Zaczynając od tego, czy biznes pralniczy w Polsce się opłaca po wyposażenie.