urządzenia pralnicze

Prasownice przemysłowe charakterystyka

Prasownice przemysłowe mają za zadanie suszenie i prasowanie w dużej skali  tak zwanej bielizny płaskiej mało i wielkoformatowej,  takiej jak na przykład prześcieradła, poszewki, ręczniki, czy ścierki .

Rozróżniamy dwa rodzaje prasownic przemysłowych:

– prasownice przemysłowe nawrotne

– prasownice przemysłowe nieckowe

 

Prasownica nawrotna, inaczej przyścienna charakteryzuje się tym, że przeznaczoną do prasowania bieliznę wkłada się i wyciąga z tej samej strony maszyny. Stąd zresztą wywodzi się nazwa nawrotna i przyścienna- nawrotna, bo prasowana bielizna nawraca po włożeniu, aby wydostać się z tej samej strony już sucha i wyprasowana, a przyścienna, bo można postawić ją przy ścianie w odróżnieniu od prasownicy nieckowej do której dostęp musi być z każdej strony. W prasownicy nawrotnej najważniejszym elementem jest wykonany ze stali, wypolerowany  cylinder grzewczy. Im lepsze wypolerowanie, tym wyższy współczynnik oddawania ciepła, a przez to lepsze i wydajniejsze prasowanie. Cylinder ma regulowaną prędkość pracy, która dostosowuje się do rodzaju i stopnia wilgotności prasowanej bielizny. Automatyczną kontrole nad temperaturą spełnia termostat. Elementy grzewcze prasownicy nawrotnej są doskonale izolowane, zadbano też o odpowiednią wentylację odprowadzającą podczas pracy nadmiar wilgoci ( specjalny, bardzo wydajny wentylator). Urządzenia tego typu sterowane są elektronicznie za pomocą programowalnego mikroprocesora, są ciche ( do 70 decybeli) i niezwykle wydajne.

Drugim rodzajem prasownic przemysłowych są prasownice nieckowe. Do tego typu prasownic dostęp powinien być z obu stron maszyny, bo bieliznę wprowadza się z jednej strony maszyny, a wyjmuje już uprasowaną z drugiej strony. Najważniejszymi elementami prasownic nieckowych jest niecka  oraz walec. Praca maszyny wygląda w ten sposób, że bieliznę płaską wprowadza się pomiędzy walec, a nieckę przy odpowiednim docisku walca do niecki. Wykonana z żeliwa lub specjalnej blachy niecka jest elementem grzewczym tej prasownicy, więc musi być być  dobrze wypolerowana, aby współczynnik oddawania ciepła był odpowiednio wysoki. Żeby uzyskać efekt elastyczności podczas dociskania, walec musi być obłożony specjalną taśmą ( najczęściej jest to rodzaj wykładziny). Prędkość pracy walca jest regulowana, urządzenie jest sterowane elektronicznie specjalnym programowalnym mikroprocesorem , ma specjalny termostat, doskonałą izolację ( nowoczesne pokrywy termoizolacyjne) , posiada wszystkie niezbędne zabezpieczenia i wymagane certyfikaty.

Oba rodzaje prasownic przemysłowych mogą być  zasilane prądem, gazem lub olejem. To nowoczesne, bardzo wydajne prasownice, dają gwarancję bardzo wysokiej jakości usług, a przy tym  są kompatybilne z innymi przemysłowymi  maszynami pralniczymi.

Zobacz również

Kontakt

Tel: 8021 564 752

E-mail: kontakt@gazetasokolowska.pl

ul. al. 3 Maja, Kraków

Na stronie znajdziesz informacje o biznesie pralniczym.  Zaczynając od tego, czy biznes pralniczy w Polsce się opłaca po wyposażenie.