urządzenia pralnicze

Co warto wiedzieć przed założeniem solarium?

Założenie własnego solarium w Polsce wydaje się być niezłym pomysłem, w końcu przy naszym klimacie, pogoda w Polsce nas nie rozpieszcza i daje nam raptem może trzy miesiące prawdziwych słonecznych, ciepłych dni. Zdecydowana większość roku w Polsce nie nadaje się do opalania. Tak więc solarium w naszym kraju jest często odwiedzane przez klientów pragnących zdobyć zdrową i ładną opaleniznę. A to natomiast stwarza dobre warunki dla stworzenia własnego biznesu. Jednak zanim to się stanie musimy pomyśleć o wielu różnych aspektach, bez których nie da się ruszyć dalej.

Koszty założenia i prowadzenia solarium
Oczywiście przygotowując biznesplan musimy się zastanowić czy mamy zgromadzony odpowiedni kapitał aby solarium mogło zacząć działać. Powinniśmy więc w pierwszym kroku zrobić zestawienie kosztów, a żeby nas to nie przeraziło zróbmy również zestawienie oczekiwanych zysków. Główne koszta, o których musimy myśleć przy otwarciu solarium to:
Koszt wynajęcia lokalu, który może wynosić od 700 do nawet 15 000 zł miesięcznie, zależne jest to od wielkości naszego lokalu, jego położenia, i miejscowości w której będzie się znajdował. Dobrze wcześniej zorientować się w jakich cenach można wynająć interesujący nas lokal. 
Kolejną rzeczą o której musimy pomyśleć są różne opłaty stałe – takie jak: prąd, woda, telefon, Internet – jest to przeciętnie koszt od ok. 1000 do 2000 zł miesięcznie. 
Następnie musimy zadbać o wyposażenie naszego solarium a więc o łóżka do solarium. Jedno nowe łóżko to koszt średnio około 15-20 tys. zł. Przed zakupem lamp koniecznie zapoznaj się z ofertą - lampy Prestige do solariów.

Lokalizacja naszego solarium
Gdy już wiemy z czym się mierzymy to następnym naszym krokiem powinien być wybór odpowiedniej lokalizacji. Musimy to być przede wszystkim miejsce w którym będą klienci a więc nie może być gdzieś całkiem na obrzeżu. Warto przy tym wyborze wziąć pod uwagę kilka czynników takich jak: odległość potencjalnego lokalu od centrum miasta, centrów handlowych, główniejszych dzielnic czy też osiedli mieszkalnych, konkurencję jaką możemy w tym miejscu mieć, czy przy lokalu znajdują się miejsca parkingowe dla klientów.

Koncepcja solarium
Kolejną rzeczą o której powinien pomyśleć przyszły właściciel solarium to kwestia zatrudnienia odpowiedniego personelu oraz wybór sprzętu i niezbędnych szkoleń. A na koniec rzeczy przyjemne czyli wystrój i dekoracja.

Zobacz również

Kontakt

Tel: 8021 564 752

E-mail: kontakt@gazetasokolowska.pl

ul. al. 3 Maja, Kraków

Na stronie znajdziesz informacje o biznesie pralniczym.  Zaczynając od tego, czy biznes pralniczy w Polsce się opłaca po wyposażenie.