urządzenia pralnicze

Wyposażenie pralni przemysłowej

Pralnie przemysłowe, czyli piorące w dużej skali, to w przeważającej większości pralnie wodne.  Pranie na mokro ma swoją technologię, która w dużym uproszczeniu polega na usuwaniu brudu i plam za pomocą wody i różnego typu detergentów i w odpowiednio dobranej temperaturze.

Proces pracy przemysłowej pralni wodnej również w dużym uproszczeniu wygląda następująco:

– przyjmowanie asortymentu przeznaczonego do prania

– segregacja asortymentu i ewentualny proces odplamiania

– pranie właściwe

– odsączanie i suszenie

– formowanie i prasowanie

– wykańczanie

– składanie

– pakowanie

– wydawanie

Do każdego etapu prania na mokro wykorzystuje się odpowiednie przemysłowe  maszyny pralnicze.

Podstawową, najważniejszą maszyną jest oczywiście pralnica i jej wyborowi należy poświęcić jak najwięcej czasu i uwagi. Taka maszyna to serce każdej pralni, od jej siły, wydajności, zaawansowania technologicznego zależy jakość  usługi, a w tym biznesie jakość bywa ważniejsza nawet od ceny .Rodzaj i wielkość pralnicy dobieramy zawsze do wymagań konkretnej pralni. Wprawdzie pralnie przemysłowe z definicji obsługują tak zwanych dużych klientów, ale pomiędzy dużymi też jest różnica, bo bardzo dużo zależy od wielkości podpisanego kontraktu – czy jest to jeden szpital, czy cała sieć hoteli.  Dobieramy pralnice nie tylko różniące się ładownością, ale przede wszystkim rodzajem. Dla największych przemysłowych pralni przeznaczone są tak zwane tunele pralnicze. To najnowocześniejsze i przede wszystkim największe pralnice do prania wodnego. Tunele pralnicze  łączą w sobie praktycznie wszystkie etapy technologii prania na mokro, a dodatkowo podczas całego cyklu prania nie wymagają obsługi pracowników, gdyż cały cykl prania jest zamknięty. Obsługa ogranicza się do załadowania wsadu i wybraniu konkretnego programu prania,  potem już jest  poddawany obróbce i  przesuwany do poszczególnych komór tunelu, a po zakończeniu całej usługi obsługa wyładowuje asortyment.

Do obsługi nieco mniejszych  klientów wystarczą pralnico -wirówki. To pralnice łączące w sobie  funkcję prania zasadniczego oraz wirowania. Jest bardzo wiele modeli pralnico wirówek o różnej ładowności, więc z łatwością można dobrać urządzenie odpowiednie dla danej pralni.

Najmniejszymi i jednocześnie najmniej nowoczesnymi  pralnicami przemysłowymi są pralnice bębnowe, również o zróżnicowanej ładowności.

Oczywiście same pralnice przemysłowe nie wystarczą do wyposażenia prani- potrzebne są też wirówki, suszarki, prasy, prasownice, składarki ,magle i jeszcze wiele innych maszyn , ale ich rodzaj, wielkość i ilość zależy od wymagań konkretnej, wyposażanej prani .

Za to akcesoria pralnicze ( stoły pralnicze, wieszaki, żelazka, szczotki, dozowniki, manekiny, pojemniki, wytwornice pary, wózki, regały itp.) przydadzą się w każdej pralni przemysłowej.  Warto też zwrócić uwagę na funkcjonalność rozmieszczenia  maszyn oraz na  wymiar estetyczny pralni .

Zobacz również

Kontakt

Tel: 8021 564 752

E-mail: kontakt@gazetasokolowska.pl

ul. al. 3 Maja, Kraków

Na stronie znajdziesz informacje o biznesie pralniczym.  Zaczynając od tego, czy biznes pralniczy w Polsce się opłaca po wyposażenie.