urządzenia pralnicze

Biznes pralniczy -podsumowanie wad i zalet

Wśród ekonomistów i analityków rynku o biznesie pralniczym ciągle mówi się jako o biznesie z perspektywą. Wszystko wskazuje na to, że sektor usług na naszym rynku jeszcze długo powinien się dość dobrze rozwijać w takt ogólnego rozwoju i stopniowego bogacenia się społeczeństwa.

Jedną z niewątpliwych zalet pralniczego biznesu  jest to,że założenie własnej pralni nie wymaga jakiś dodatkowych koncesji i pozwoleń, choć oczywiście istnieją prawne wymogi dotyczące lokalu przeznaczonego na pralnię, wymogi środowiskowe, przeciwpożarowe, oraz bezpieczeństwa i higieny pracy, ale to przecież normalna sprawa w każdym biznesie.

Do zalet można też zaliczyć to, że całkiem  można dowolnie wybrać formę prowadzenia tego rodzaju działalności – od zwykłego wpisu do ewidencji gospodarczej, poprzez różne formy spółek, aż do franczyzy ( zawarcie umowy z właścicielem pralni, którą prowadzimy z wykorzystaniem jego know how i na jego maszynach, a w zamia oczywiście płacimy określoną sumę ).

Zaletą przy otwieraniu tego typu biznesu jest łatwy dostęp do wszystkich najnowocześniejszych maszyn pralniczych, zarówno do pralni wodnej ( pranie z użyciem wody i detergentów obsługujących zazwyczaj zorganizowanych dużych klientów takich jak szpitale, hotele, wojsko czy inne duże zakłady pracy) , jak i dla pralni chemicznej ( pranie na sucho w specjalnym agregacie chemicznym, obsługuje zazwyczaj klientów indywidualnych ) .Nowoczesne, kompleksowe wyposażenie pralni jest warunkiem jej prawidłowego funkcjonowania, daje tez nowe możliwości biznesowe, gdyż oferuje nowe usługi, takie jak na przykład pranie delikatnych i specjalistycznych tkanin w ekologiczny sposób, a tego właśnie oczekuje bardzo duża grupa klientów ze skłonnością do alergii.

Jeśli chodzi o wady biznesu pralniczego, to największą jest dość wysoka cena rozpoczęcia takiej inwestycji. Maszyny pralnicze, zwłaszcza te nowoczesne są niestety bardzo drogie. Oczywiście istnieją kredyty, leasingi i franczyza, ale nie wszystko da się załatwić tylko tym sposobem. Prawda jest taka, że decydując się na otwarcie pralni powinniśmy dysponować sporymi środkami, a kredyt czy leasing, najlepiej tylko na dodatek.

Druga wada, to dość już mocno zajęty rynek tego typu usług i dotyczy to zarówno klientów indywidualnych (pralnia chemiczna) jak i zbiorowych (pralnie wodne). Nie trzeba jednak się zrażać- rynek to żywy twór, to gra wielu czynników, więc niespodziewanie pojawiają się na nim luki do zagospodarowania. Poza tym usługi pralnicze, zwłaszcza indywidualne jeszcze raczkują na ciągle ubogiej, polskiej prowincji.

Zobacz również

Kontakt

Tel: 8021 564 752

E-mail: kontakt@gazetasokolowska.pl

ul. al. 3 Maja, Kraków

Na stronie znajdziesz informacje o biznesie pralniczym.  Zaczynając od tego, czy biznes pralniczy w Polsce się opłaca po wyposażenie.