urządzenia pralnicze

Czy oferty dostawców maszyn pralniczych są wiarygodne?

Koszty zakupu maszyn pralniczych, zwłaszcza nowych, są bardzo, bardzo wysokie, a decydując się na taki wydatek zawsze trzeba przestrzegać zasady ograniczonego zaufania, więc odpowiadając wprost na pytanie zawarte w tytule, czy oferty dostawców maszyn pralniczych są wiarygodne, trzeba na wszelki wypadek odpowiedzieć, że nie. Większość dostawców, nawet tych co reprezentują bardzo poważne firmy produkujące maszyny pralnicze, w pierwszej mierze kieruje się swoim zyskiem , więc po prostu chce jak najwięcej sprzedać. Jeśli nie jesteśmy profesjonalistami w tej branży i nie mamy dogłębnej wiedzy o rynku pralniczym i funkcjonującej na nim ofercie maszyn, możemy bardzo łatwo ulec profesjonalnemu przecież marketingowi i damy się przekonać do zakupu części maszyn, które na przykład nie będą niezbędne w początkowym etapie działalności pralni, a zawyżą koszty inwestycyjne, co niekorzystnie odbije się na działalności pralni.

Trzeba też odpowiedzieć sobie na pytanie, czy decydujemy się za zakup nowych, czy używanych maszyn pralniczych. Te ostatnie są o ponad trzydzieści procent tańsze, ale ryzyko ich popsucia, a więc ewentualnych kosztownych napraw jest wysokie. Pamiętać należy, że naprawa maszyny pralniczej , to nie tylko wysoki jednorazowy wydatek, wydatek tak duży, że  może zachwiać stabilnością finansową całego  naszego biznesu – to również  dodatkowe koszty związane z przestojem, niewywiązaniem się z umów, pensjami itp.

Na rynku funkcjonują firmy, które zazwyczaj są przedstawicielami liczących się producentów maszyn pralniczych, oferujące używane maszyny pralnicze z gwarancją  oraz serwisem. Taka opcja, choć zazwyczaj droższa niż „internetowa” jest bardziej bezpieczna i daje tez możliwość zakupu w przyszłości nowych maszyn po preferencyjnych cenach. W ogóle trzymanie się jednego, sprawdzonego producenta, który oferuje cały pakiet usług, jest korzystniejszym rozwiązaniem, niż szukanie jakiś niezwykłych okazji, za którymi zazwyczaj stoją dodatkowe wydatki.

Zobacz również

Kontakt

Tel: 8021 564 752

E-mail: kontakt@gazetasokolowska.pl

ul. al. 3 Maja, Kraków

Na stronie znajdziesz informacje o biznesie pralniczym.  Zaczynając od tego, czy biznes pralniczy w Polsce się opłaca po wyposażenie.