urządzenia pralnicze

Lampy do solarium - najważniejsze informacje

Prowadząc biznes którym jest solarium, lub chcąc zacząć prowadzić taki rodzaj działalności podstawową wiedzą jaką musimy zdobyć to jak działa solarium, oraz jak dzięki lampom się opalamy. Wiedza ta gwarantuje klientom bezpieczeństwo, niezbędną wygodę użytkowania, a także radość i zadowolenie z pięknej, zdrowej i równomiernej opalenizny, którą śmiało można się chwalić. Mimo, że klient zazwyczaj nie pyta o techniczne szczegóły, różnorodne dane i informacje o łóżkach, lampach kabinach z których korzysta, to my jako właściciele czy też obsługa salonu solarium taką wiedzę powinniśmy posiadać. 

Podstawowy podział lamp
Najprostszy, najczęstszy i najbardziej popularny sposób dzielenia lamp ze względu na ich rodzaj to podział na lampy wysokociśnieniowe i lampy niskociśnieniowe. Lampy wysokociśnieniowe potocznie nazywane są halogenami, natomiast lampy ciśnieniowe znane są na rynku jako świetlówki. 

Lampy wysokociśnieniowe
Lampy wysokociśnieniowe czyli tak zwane halogeny stosowane są najczęściej w łóżkach solaryjnych w tych ich częściach, które odpowiedzialne są za opalanie twarzy i ramion. Różnią się od lamp niskociśnieniowych przede wszystkim tym, że są dużo mocniejsze oraz emitują zdecydowanie większą dawkę promieniowania UV. Dlatego też stosuje się je wyłącznie ze specjalnymi filtrami, które mają za zadanie przepuszczać jak najwięcej promieniowania UV-A a jak najmniej UV-B. 

Lampy niskociśnieniowe
Lampy niskociśnieniowe, czyli świetlówki są lampami z grupy fluorescencyjnych. Lampy te najczęściej stosowane są urządzeniach solaryjnych w części opalającej ciało poniżej ramion (zarówno w urządzeniach stojących jak i leżących). Świetlówki dzielimy ze względu na ich moc znamionową i tak zwaną „agresywność” , która decyduje o wysokości współczynnika UVB. U większości ludzi ten obszar ciała na który działają lampy niskociśnieniowe jest dużo odporniejszy na promieniowanie UV od na przykład twarzy. Dlatego tak wygląda podział stosowania ich. 

Podsumowanie
Mając podstawową wiedzę na temat lamp, pamiętajmy, że będąc właścicielem salonu solarium powinniśmy się ciągle doszkalać w tym temacie, znać specyfikacje posiadanego sprzętu i wszystkie jego funkcje, które poznamy z dołączonej do sprzętu instrukcji.

Szukasz naprawdę dobrych lamp do Twojego solarium? Sprawdź koniecznie lampy Prestige do solariów!

Zobacz również

Kontakt

Tel: 8021 564 752

E-mail: kontakt@gazetasokolowska.pl

ul. al. 3 Maja, Kraków

Na stronie znajdziesz informacje o biznesie pralniczym.  Zaczynając od tego, czy biznes pralniczy w Polsce się opłaca po wyposażenie.