urządzenia pralnicze

Ważne uwagi przy wyborze producenta maszyn pralniczych

Dobór wyposażenia  do nowej pralni to jedna z najważniejszych  decyzji biznesowych, decyzja, która tak naprawdę może przesądzić o powodzeniu, albo porażce całego przedsięwzięcia biznesowego.

Trzeba ciągle mieć na uwadze to, że szybki postęp technologiczny, dotarł już dawno w tą dziedzinę usług i współczesne pralnictwo to są nowoczesne technologie, maszyny pralnicze naszpikowane elektroniką, nowatorskie rozwiązania konstrukcyjne oraz ekologiczne, czyli nie wystarczy powierzchowna wiedza żeby się  dobrze rozeznać i podjąć prawidłową decyzję. Na polskim rynku operuje wielu producentów maszyn i akcesoriów pralniczych , którzy oferują kompleksową ofertę wyposażenia każdego typu pralni. W większości są to poważni przedsiębiorcy, których produkty zasługują na uwagę, ale najpierw trzeba dobrze wiedzieć co i ile potrzebujemy, bo bardzo łatwo ulec  namowom i zakupić bardzo drogie urządzenia, które nie są niezbędne przynajmniej na początku działalności. Pamiętajmy, że każdy producent chce jak najwięcej sprzedać i trzeba być nie tylko ostrożnym w podejmowaniu decyzji, ale też mieć odpowiednio dużą wiedzę z tej dziedziny. Jeśli takiej wiedzy brakuje to trzeba mieć doradcę. Na rynku funkcjonują firmy, które proponują kompleksową obsługę przy wyposażeniu pralni. Najpierw opracowują stosowny biznesplan i kosztorys, konsultują, uzgadniają, a potem przedstawiają kilka propozycji do wyboru. Trzeba jednak wiedzieć, że większość tych firm jest jednocześnie przedstawicielem jakiegoś producenta maszyn pralniczych, więc dobrze wiedzieć zawczasu jaki to producent, czy ma dostatecznie dużą renomę i czy chcemy się z nim związać na dłużej.

Kompleksowa umowa to nie tylko zakup nowych maszyn pralniczych, ale przede wszystkim ich serwisowanie i  bieżąca konserwacja, również po upływie  okresu gwarancyjnego, który powinien być jak najdłuższy. Serwisowanie polega na okresowej kontroli wszystkich ważniejszych podzespołów  maszyny,  kontroli elektroniki, programów komputerowych oraz uzupełnieniu wszystkich płynów i smarów.

Takie umowy mogą być bardzo elastyczne, więc dobrze zaznaczyć możliwość odkupu maszyn po jakimś okresie eksploatacji przez producenta i  ewentualną wymianę na nowe urządzenia po korzystnych cenach.

W przypadku zakupu maszyn używanych, trzeba koniecznie wynegocjować jakąś gwarancję na podstawowe części maszyn pralniczych oraz bezpłatny, okresowy przegląd i serwis. Systematyczne przeglądy są bardzo ważne, gdyż usuwając na bieżąco małe usterki, można uniknąć poważniejszych i kosztowniejszych awarii. Jeśli współpracujemy z jednym producentem, który oferuje kompleksową usługę, wówczas ryzyko zakupu maszyn używanych jest znacznie  mniejsze.

Zobacz również

Kontakt

Tel: 8021 564 752

E-mail: kontakt@gazetasokolowska.pl

ul. al. 3 Maja, Kraków

Na stronie znajdziesz informacje o biznesie pralniczym.  Zaczynając od tego, czy biznes pralniczy w Polsce się opłaca po wyposażenie.