urządzenia pralnicze

Otwieranie pralni z pomocą unijnych dofinansowań

Do tej pory większość funduszy unijnych dla przedsiębiorców można było dostać w formie dotacji i choć wszystko wskazuje na to, że dotacje będą nadal dominować, to jednak w tej perspektywie spora część pieniędzy będzie do rozdysponowania pomiędzy przedsiębiorców pod postacią różnych instrumentów finansowych, w tym głównie pożyczek. To spowoduje zapewne jeszcze większe problemy z ich uzyskaniem i prawidłowym wykorzystaniem . Trzeba jednak pamiętać, że nigdy nie było i nadal nie ma bezzwrotnych dotacji z Unii Europejskiej, zawsze trzeba mieć przynajmniej swój wkład własny. Fundusze Europejskie oferują wiele możliwości uzyskania dofinansowania projektu założenia swojej firmy, poza tym można skorzystać z wielu bezpłatnych szkoleń i w ogóle ze wsparcia urzędników dysponujących dogłębna wiedzą na ten temat. Wnioski o dotację są dość trudne do rozgryzienia nawet dla prawników, więc jeśli tylko dysponujemy środkami, lepiej powierzyć przygotowanie takiego wniosku profesjonalnej firmie, która zajmuje się tego typu usługami. Na rynku jest wiele tego typu firm . Można też oczywiście próbować samemu, zwłaszcza jeśli się jest merytorycznie dobrze przygotowanym i już kiedyś mieliśmy do czynienia z tego typu biznesplanem i wnioskami. Warto skontaktować się z powiatowym urzędem pracy, odwiedzić lub napisać do Punktu Informacyjnego Funduszy Europejskich,  przeczytać program Starter, Biz net czy odwiedzić Platformę Startową dla Nowych Pomysłów. Informacje tego typu można tez z łatwością wyszukać w internecie na przykład w tak zwanej Wyszukiwarce Dotacji.

Generalny podział  unijnych funduszy dedykowanych na założenie własnej firmy wygląda następująco-

– firma dla młodych – na start biznesu dla ludzi, którzy nie ukończyli jeszcze 30 lat, nie uczą się już i nie pracują, można dostać ponad 20 tysięcy złotych oraz bezpłatne szkolenia i doradztwo biznesowe

– firma innowacyjna- na oryginalny, innowacyjny pomysł biznesowy można uzyskać fundusze zalążkowe, venture capital, fundusze tak zwanych aniołów biznesu oraz doradztwo, coaching, kompleksowe wsparcie w tworzeniu tak zwanych start up-ów.

–firma na wsi – specjalna premia dla rolników ubezpieczonych w KRUS na rozpoczęcie działalności gospodarczej

– pomoc dla osób znajdujących się w trudnej sytuacji zawodowej, na przykład specjalne fundusze na założenie firmy przez osobę niepełnosprawną .

Zobacz również

Kontakt

Tel: 8021 564 752

E-mail: kontakt@gazetasokolowska.pl

ul. al. 3 Maja, Kraków

Na stronie znajdziesz informacje o biznesie pralniczym.  Zaczynając od tego, czy biznes pralniczy w Polsce się opłaca po wyposażenie.