urządzenia pralnicze

Konserwacja maszyn pralniczych

Dobierając wyposażenie pralni, szukając odpowiedniej oferty na zakup maszyn pralniczych, należy zwrócić uwagę na to, aby w umowie znalazły się koniecznie zapisy o serwisowaniu i  kompleksowej konserwacji maszyn pralniczych.

Maszyny pralnicze zarówno do prania wodnego jak i chemicznego są bardzo drogie. Nic dziwnego, bo to urządzenia  profesjonalne, o bardzo wysokim stopniu zaawansowania technologicznego, naszpikowane elektroniką i nowatorskimi rozwiązaniami konstrukcyjnymi, a taka nowoczesność plus wydajność i oszczędność, po prostu musi kosztować.  Trzeba tez zaznaczyć, że profesjonalne maszyny pralnicze praktycznie pracują na okrągło, więc ich kontrola techniczna i systematyczna konserwacja jest niezbędna, aby dobrze i wydajnie pracowały, no i przede wszystkim by uniknąć kosztownych awarii. Awaria oznacza nie tylko przestój, a więc straty biznesowe, ale przede wszystkim z reguły bardzo duże koszty naprawy, czasem aż tak duże, że mogą zagrozić racji bytu pralni. Trzeba mieć to na uwadze, jeśli decydujemy się na zakup używanych maszyn pralniczych, które są wprawdzie  tańsze od nowych od trzydziestu do nawet siedemdziesięciu procent, to ryzyko awarii w szerokim rozumieniu tego słowa bardzo wzrasta. Zabezpieczeniem jest umowa gwarantująca bezpłatny serwis, a tak się dzieje prawie zawsze jeśli mamy do czynienia z producentem maszyn lub jego przedstawicielem, no i oczywiście systematyczna konserwacja. Konserwacja polega nie tylko na bieżącym uzupełnianiu odpowiednich  płynów czy smarów, ale przede wszystkim na kontroli  wszystkich najważniejszych podzespołów( dotyczy to również elektroniki i systemów komputerowych), a wszystko  po to, by zawczasu wykryć i naprawić najmniejsze nawet usterki. Zasada jest bowiem taka - z małej usterki robi się większa, a potem jeśli brak reakcji, robi się poważna awaria i stąd tylko kroczek od katastrofy.

Nowe maszyny pralnicze objęte są gwarancją i bezpłatnym serwisowaniem, czyli producent nie tylko daje gwarancję naprawy wszystkich awarii w mówionym okresie, ale też zapewnia  okresowe przeglądy techniczne oraz bieżącą konserwację.

Profesjonalna konserwacja przedłuża żywotność maszyn pralniczych, zapewnia ich większą wydajność, chroni przed poważniejszą awarią oraz znacznie zwiększa prawdopodobieństwo ich korzystnej sprzedaży w przyszłości.

Zobacz również

Kontakt

Tel: 8021 564 752

E-mail: kontakt@gazetasokolowska.pl

ul. al. 3 Maja, Kraków

Na stronie znajdziesz informacje o biznesie pralniczym.  Zaczynając od tego, czy biznes pralniczy w Polsce się opłaca po wyposażenie.